آشپزخانه

21 مدل شیر جوش ارزان و پر فروش برای مصارف خانگی

امروزه شیرجوش یکی از پرکاربرد ترین ظروف آشپزخانه است، که از آن برای جوشاندن شیر و حتی گرم کردن دیگر مایعات سرد استفاده میشود. نوشیدن یک لیوان شیر تازه داغ در یک روز سرد زمستانی و چشیدن طعم بی نظیر آن، چنان حس خوشایندی در انسان بوجود می آورد که قطعا شیر جوش را به یک وسیله لازم و ضروری برای هر آشپزخانه ای تبدیل کرده است. اگر قصد خرید شیرجوش دارید در ادامه همراه ما باشید، سعی میکنیم ویژگیهای شیرجوش خوب، انواع شیرجوش و قیمت هر کدام را برای شما بیان کنیم تا در انتخاب و خرید شیر جوش راحت تر تصمیم گیری کنید.

 

1

شیرجوش مباشی مدل پیچر ME-P350

ابعاد: 7x8x10 سانتی‌متر
وزن: 174 گرم
گنجایش: 0.350 لیتر
جنس دسته: استیل
جنس بدنه: استیل

2

شیرجوش گرانیتی سورنا مدل 1852

ابعاد: 15*11 سانتی‌متر
وزن: 400 گرم
جنس دسته: باکالیت
جنس بدنه: آلومینیوم

3

شیرجوش پیرکس مدل A27

ابعاد: 12x12x17 سانتی‌متر
وزن: 600 گرم
گنجایش: 1 لیتر
جنس دسته: شیشه

4

شیرجوش مدل دلبر کد 1040

ابعاد: 11x11x12 سانتی‌متر
وزن: 200 گرم
گنجایشک 1 لیتر
جنس بدنه: فلز

5

شیرجوش کاج نچسب مدل CLG016 سایز 16

وزن: 1000 گرم
گنجایش: 2 لیتر
جنس دسته: باکالیت
جنس بدنه: آلومینیوم

6

شیرجوش کوشان کد GRANIT11

ابعاد: 31x15x11 سانتی‌متر
وزن: 380 گرم
گنجایش: 1.5 لیتر
جنس دسته: عایق
جنس بدنه: آلومینیوم

7

شیرجوش مدل پیچر 600

گنجایش: 0.6 لیتر
جنس دسته: استیل
جنس بدنه: استیل
گنجایش: 0.6 لیتر
جنس دسته: استیل
جنس بدنه: استیل

8

شیرجوش مدل z03

ابعاد: 8x8x14 سانتی‌متر
وزن: 150 گرم
گنجایش: 0.5 لیتر
جنس بدنه: فلز

9

شیرجوش فایرکس مدل F100

وزن: 200 گرم
گنجایش: 0.3 لیتر
جنس دسته: باکالیت
جنس بدنه: شیشه

10

شیرجوش هوم کینگ مدل 16A006-2

وزن: 382 گرم
گنجایش: 0.5 لیتر
جنس دسته: لعاب
جنس بدنه: لعاب

11

شیرجوش مسی مهر زنجان کد 7005 سایز متوسط

ابعاد: 16x16x10 سانتی‌متر
وزن: 170 گرم
رنگ خارجی: مسی
رنگ داخلی: نقره ای

12

شيرجوش مانتی كد 02 - manetti سایز 16

وزن: 1500 گرم
جنس دسته: باکالیت
جنس روکش: تفلون
جنس در: شیشه
جنس بدنه: چدن

13

شیرجوش تک ظرف مدل Z2

وزن: 330 گرم
گنجایش: 1.12 لیتر
جنس دسته: باکالیت
جنس بدنه: آلومینیوم

14

شیرجوش مدل P720

ابعاد: 5x8x19 سانتی‌متر
وزن: 700 گرم
جنس دسته: فلز
جنس بدنه: آلومینیوم

15

شیرجوش مدل A11

ابعاد: 14x10x27 سانتی‌متر
وزن: 300 گرم
گنجایش: 1.5 لیتر
جنس دسته: عایق
جنس بدنه: آلومینیوم

16

شیرجوش مدل لارژ کد ۱۰۰

ابعاد: 15.5x12.5x15.5 سانتی‌متر
وزن: 200 گرم
گنجایش: 2 لیتر
جنس دسته: فلز
جنس بدنه: استیل

17

شیرجوش کرکماز مدل کلاسیک کد A139

ابعاد: 25x13x12 سانتی‌متر
وزن: 405 گرم
گنجایش: 1 لیتر
جنس دسته: استیل
جنس بدنه: استیل

18

شیرجوش مدل پیچر کد 350

ابعاد: 10*8*9 سانتی‌متر
وزن: 200 گرم
گنجایش: 0.350لیتر
جنس دسته: استیل
جنس بدنه: استیل

19

شیرجوش کد 30

ابعاد: 24x10x10 سانتی‌متر
وزن: 30 گرم
گنجایش: 0.5 لیتر
جنس بدنه: استیل

20

شیرجوش مدل T104

ابعاد: 14x14x8 سانتی‌متر
وزن: 300 گرم
گنجایش: 0.5 لیتر
جنس دسته: باکالیت
جنس بدنه: آلومینیوم

21

شیرجوش مدل MEDO35

ابعاد: 6*9*10 سانتی‌متر
وزن: 149 گرم
گنجایش: 350 میلی لیتر
جنس دسته: استیل
جنس بدنه: استیل

 

معیارهای طبقه بندی انواع شیرجوش

شیر جوش ها انواع مختلف دارند که خرید آسان برای سلیقه های مختلف را امکان پذیر میکند. دقت در انتخاب و خرید شیرجوش و رعایت نکاتی که برای شما توضیح میدهیم علاوه بر تجربه یک خرید خوب باعث دوام و عمر مفید طولانی ظرف میشود. انواع شیر جوش را بر اساس معیار های متعددی طبقه میکنند که مهمترین آنها به شرح ذیل است .

1-جنس شیرجوش:

جنس شیرجوش ها از استیل، آلومنیوم، گرانیت، چدن و مس است که البته از مس بیشتر برای قهوه جوش استفاده میشود. به خاطر داشته باشید که هر چه جنس به کار رفته در شیرجوش رسانایی گرمایی بیشتری داشته باشد برایتان بهتر است .البته جنس دسته ظرف باید از مواد عایق باشد تا کار با شیر جوش برای شما راحت تر باشد.

2-ظرفیت یا اندازه شیرجوش :

شیرجوش های اندازه های متفاوتی دارند، اینکه شما چه اندازه از این ظرف را تهیه کنید بستگی به میزان مصرف شیر توسط شما و هر یک از اعضای خانواده شما دارد .

3-برآمدگی لبه ظرف:

همیشه در هنگام خرید شیر جوش به برآمدگی روی لبه ظرف توجه کنید و از خرید شیر جوشی که فاقد این برآمدگی است خود داری کنید. این برآمدگی به آسانتر خالی کردن مایعات از ظرف کمک میکند. بعضی شیر جوش ها در دو طرف این برآمدگی را دارند که برای استفاده کاربردی تر هستند، چرا که افراد چپ دست و راست دست هر دو به راحتی میتوانند از آن استفاده کنند.

4-رنگ ظاهری:

انتخاب رنگ به سلیقه و نظر خودتان بستگی دارد اما در نظر داشته باشید اگر رنگ آن با رنگ سایر ظروف آشپزخانه تان همخوانی داشته باشد بسیار زیباتر جلوه خواهد داشت.

5-جنس دسته شیرجوش:

در هنگام خرید شیر جوش یا هر ظرف آشپزخانه که دسته دار باشد حتما به این نکته توجه کنید که جنس دسته عایق گرما باشد. برای این منظور بهتر است دسته ظرف پلاستیکی یا چوبی باشد.

6-قیمت شیرجوش:

عواملی مانند جنس، کیفیت، برند و طراحی شیرجوش میتواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد پس در هنگام خرید شیرجوش باتوجه به این موارد و بودجه ای که برای خرید شیرجوش در نظر گرفته اید میتوانید خرید بهتری را انجام دهید.

 

جنس شیرجوش

1-شیرجوش مسی:

به دلیل خاصیت فراوان مس، شیر جوش مسی مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است. این ظرف به دلیل آزاد کردن یون مس، باعث میشود این مواد وارد شیر شود. یکی از خاصیت های مس احساس نشاط و شادابیست که به فرد دست میدهد. شیری که داخل ظرف مس جوشیده شود دیرتر خراب میشود، زیرا مس خاصیت ضد میکروبی نیز دارد.

2-شیرجوش استیل:

از مهمترین نکات خرید شیر جوش انتخاب جنس مناسب است که هم زیبایی و دوام دارد و هم کاربردی است. شیر جوش استیل خش نمی افتد و با مواد غذایی دیگر ترکیب نمیدهد و زنگ نمیزند، در نتیجه دوام بالایی دارد. همچنین به علت براق بودن و درخشندگی خاصی که دارد بسیار زیبا خواهد بود.  و با خرید آن آسوده خاطر خواهید بود که به این زودیها نیاز به خرید شیر جوش جدید ندارید.

3-شیرجوش تفلون:

جنس ظروف تفلون به دلیل نچسب بودن و راحتی در شستشو  از دیر باز مورد استقبال اکثر مردم بوده است. شیر جوش تفلون نیز به دلیل نچسب بودن و راحتی در استفاده از آن مورد استفاده زیاد مردم قرار گرفته است. به خصوص که بسیاری از افراد جدا از گرم کردن شیر در شیر جوش برای استفاده های دیگر مانند درست کردن سس یا گرم کردن سوپ و مایعات دیگر از آن استفاده میکنند.

 

معتبر ترین برند شیرجوش

مسلما با توجه به استقبال گسترده مردم از شیر و مشتقاتی که از ان به دست می آید شیرجوش های متفاوتی در بازار هست که هر کدام با توجه به شکل و جنس و میزان کارایی مورد توجه عده ای قرار میگیرند، اما در این میان هستند افرادی که ملاک انتخاب آنها برند جنس هست. برندهای متفاوت و زیادی در بازار وجود دارد که مهمترین آنها را در ذیل به شما معرفی میکنیم.

 شیرجوش زرساب:

شرکت زرساب در سال 1361 با هدف تولید ظروف آشپزخانه مرغوب و با کیفیت از قبیل قابلمه، قهوه جوش، شیرجوش …  یا استفاده از بهترین مواد اولیه و دستگاههای به روز و استانداردهای روز دنیا کار خود را آغاز کرد و امروزه به عنوان یکی از بهترین برندهای تولید ملی شناخته میشود.

 شیرجوش کرکماز:

شرکت کرکماز در 1972 میلادی نخستین کارخانه تولید ظروف آشپزخانه استیل را در ترکیه احداث کرد .در حال حاضر کارخانجات کرکماز با تنوع تولید انواع ظروف آشپزخانه از قبیل کتری، قوری، شیرجوش، قهوه جوش، بخارپز، قاشق و چنگال، زودپز، سینی،  سرخ کن، توستر، منقل برقی، چای ساز برقی، ساندویچ ساز و … از بزرگترین تولید کنندگان ظروف آشپزخانه در دنیا مطرح میشود.

شیرجوش عروس:

شرکت عروس از سال 1373در حوزه لوازم خانگی به خصوص ظروف پخت و پز و آشپزخانه در راستای شعار تولید ملی، افتخار ملی کار خود را آغاز کرد. امروزه به عنوان یکی از مطرح ترین برندهای ملی از آن یاد میشود.

شیرجوش لایف اسمایل:

این برند در سال 2015 فعالیت خود را در کشور چین آغاز کرد و امروزه از معتبرترین برندهای تولید ظروف آشپزخانه میباشد. دفتر مرکزی آن در دبی است .محصولات این شرکت علاوه بر کیفیت بالایی که دارند، دارای طراحی ظاهری بسیار زیبا و رنگبندی چشم نوازی هستند که توجه هر بیننده و خریداری را به خود جلب میکند.

 

خرید شیرجوش

در پایان انتخاب و خرید یک شیرجوش عالی و با کیفیت که دارای ظاهری زیبا و همجنین کارایی بالایی باشد را به شما خریدار محترم واگذار میکنیم. سعی کردیم این وسیله کاربردی را از همه زوایا برای شما به نمایش بگذاریم تا با مطالعه و مقایسه انواع برندها، مدلها و مابقی ویژگیهای آنها به شما در یک خرید لذت بخش کمک کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا