آشپزخانه

(شیک + فانتزی + زیرقیمت)قیمت 38 نوع از بهترین ست های دم کنی

Rate this post

سرویس دم کنی از جمله وسایلی است که در تمامی آشپزخانه ها موجود است این وسیله برای دم کردن برنج و ماکارونی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه درب تمامی قابلمه ها دارای سوراخ است که اکثر بانوان ایرانی گمان می کنند با وجود این سوراخ دیگر نیازی به دم کنی ندارد در صورتی که این تصور غلطی است زیرا سر قابلمه ها آب به وجود آمده را به داخل برنج ریخته و باعث کته شدن برنج می شود .

پس ما به شما توصیه می کنیم که حتماً برای خوش طعم شدن برنج و دم کشیدنش از دم کنی استفاده کنید مخصوصاً در مواردی که مهمان با تعداد زیاد دارید و برای شما مهم است که برنج خوب دم بکشد و  کته نشود .

ما در این جا شما را با قیمت 38 نوع از بهترین ست های دم کنی (شیک + فانتزی + زیرقیمت) آشنا میکنیم تا راحت‌ترین و بهترین خرید ست دمکنی مناسب قابلمه خود را داشته باشید.

 

بیشترین خرید ست دمکنی این روزها برای جهیزیه عروس ها انجام می شود و از آنجایی که زیبایی، جنس مناسب، کیفیت و کاربرد بسیار در خرید وسایل جهیزیه اهمیت دارد از همین رو ما می خواهیم در اینجا کمک شایانی به خرید ست دم کنی برای جهیزیه عروس ها بکنیم،تا تمام جوانب مورد نیاز برای خرید ست دم کنی و مناسب را بسنجند.

 نکات مهم برای خرید ست دم کنی جدید و مناسب

سایز دم کنی

سایز دم کنی

اولین و مهمترین مورد برای خرید یک دم کنی مناسب سایز آن و تعداد آن می باشد به طوری که شما باید توجه داشته باشید که بیشتر از کدام قابلمه های خود در خانه استفاده می کنید و سایز سر قابلمه ها را هم در نظر بگیرید تا بتوانید خرید پر کاربرد و مناسبی را داشته باشید و متناسب با سر قابلمه ست دم کنی جدید خود را خریداری بکنید . البته این موضوع را در نظر بگیرید که اکثراً دم کنی ها سایزهای استانداردی دارند به صورت کوچک، متوسط و بزرگ ،دم کنی هایی هم موجود می‌باشد که ۴ سایز را دارد ما در این مقاله نمونه هایی از آن ها را برای شما همراه با طرح، سایز و قیمت گذاشته ایم.

 

جنس دم کنی

دومین نکته ای که بسیار حائز اهمیت است جنس پارچه دم‌کنی می باشد. از دلایل اهمیت جنس پارچه این است که با حرارت و گرمای بسیار زیادی در ارتباط است و اگر جنس نامناسب باشد باعث سوختگی سریع دمکنی شده . در نتیجه باید هنگام خرید دم کنی به این موضوع توجه کنید که سازگاری زیادی با حرارت داشته باشد.

. بهترین نوع پارچه برای خرید یا دوخت سرویس دم کنی آشپزخانه پارچه های کتان، نخ پنبه و پنبه میباشد این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید پارچه ای که دارای پلاستیک بیشتری باشد برای دوخت و تهیه سرویس دم کنی به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود زیرا باعث سوختگی سریع آن و به دنبالش بوی‌بد مواد غذایی میشود.

از دیگر مواردی که برای جنس انتخابی دم کنی باید در نظر بگیریم این است که اگر جنس مرغوب تری داشته باشد باعث می شود که جذب آب بیشتری داشته و برنج را با کیفیت بیشتری دم کند و باعث کته شدن آن نشود. مورد سومی که باید برای جنس دم کنی در نظر بگیریم این است که شستشوی راحتی داشته باشد و راحت خشک شود زیرا با جذب بخار باعث می شود میکروب هایی بگیرد که نیاز به شستشوی مداوم دارد

 

طرح دم کنی

طرح دم کنی

در صورتی که به آشپزخانه های خانه های قدیمی سری بزنید متوجه میشوید که دم کنی های موجود در آن تناسب هیچ تناسب ظاهری با ظاهر و دکور آشپزخانه و سرویس پارچه ای آن ندارد. به دلیل اینکه امروزه خانه ها جوری ساخته شده که آشپزخانه در دید است می‌توان از پذیرایی ،آشپزخانه را مشاهده کرد بهتر است طرح و رنگ مناسبی داشته باشد تا با سرویس پارچه ای موجود در آشپزخانه و خود آشپزخانه تناسب داشته باشد.

شما می توانید با در نظر گرفتن رنگ و طرح سرویس پارچه ای آشپزخانه تان دم کنی را متناسب با آن ها بخرید.

به تزئیناتی که بررسی دم کنی ها به کار برده می شود هم توجه کنید چون باعث زیبایی و جذابیت آشپزخانه شما می شود و سعی کنید دم کنی را خریداری کنید که تزئیناتش دوخته شده باشد نه با چسب . زیرا با شستشو مداومی که نیاز است برای این وسیله ممکن است از بین برود و زیبایی خود را از دست بدهد.

این مورد را هم فراموش نکنید که دم کنی ها باید قسمتی برای این که به راحتی آویزان شوند داشته باشند تا برای شستن و بعد آن خشک کردنش زیر نور آفتاب کارتان آسانتر و بهتر شود.

 

قیمت سرویس دم کنی

عوامل متعددی باعث قیمت گذاری سرویس دم کنی می شود از جمله این مواردی که به قیمت دم کنی اثرگذار است عبارت اند از : تعداد دم کنی ها ،جنس و کیفیت پارچه به کاربرده شده ،کیفیت دوخت ، لایه نسوز و تزیینات به کار برده شده در آن . که قیمت های دم کنی هایی که در این مقاله معرفی شده از ۱۹تومان تا ۱۰۰ تومان موجود است.

.مثلاً قیمت دم کنی فانتزی ای که روبان دوزی شده و زیبایی ظاهری دارد با دم کنی که ساده دوخته شده و زیبایی ندارد بالاتر است ، یا دم کنی که جنس خوبی داشته باشد و از پارچه نسوز استفاده کرده به تبع گران تر از پارچه ای است که در آن پلاستیک به کار برده شده

 

نتیجه گیری:

برای خرید یک دم کنی مناسب اولین کار اندازه گیری سایز درب قابلمه ها و بعد از آن مشخص کردن قابلمه هایی که بیشترین استفاده را برای دم کردن برنج ، ماکارونی و… دارند.

دوم توجه کردن به جنس دم کنی از جهت این که جذب آب بالا برای کته نشدن برنج، قابلیت شستشوی مداوم ، دارای امکان آویز شدن ، پارچه نسوز جهت سوخته نشدن زیرا مدام با گرما در ارتباط است .

سومین مورد توجه به طرح و زیبایی دم کنی برای زیبا کردن هرچه تمام تر آشپزخانه است.  برای طرح دم کنی باید به رنگ و طرح و ست بودنش با وسایل آشپزخانه توجه کرد و این موضوع را در نظر گرفت که اگر طرحی برای زیبایی برروی دم کنی گذاشته شده است دوختنی باشد و نه چسب زیرا ممکن است با شستشو آن چسب کنده شده و زیبایی خود را از دست بدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا